Jak vybrat originální dárek pro muže i ženy? Tipy na dárky k různým příležitostem.

originální dárek pro muže i ženy

Jak vybrat originální dárek pro muže i ženy? Tipy na dárky k různým příležitostem

A je to tady zase, další svátky, narozeniny nebo Vánoce a my musíme opět vymýšlet, jaký dárek koupíme. Během celého roku, je tolik různých příležitostí, kdy potřebujeme dárek pro partnera, člena rodiny, kamaráda nebo kolegu z práce. Pro někoho, kdo má spoustu nápadů je to jednoduché, pro jiného to může být stresující záležitost, protože neví, co darovat a zda jeho dárek udělá obdarovanému radost. Největší radost mají lidé z dárků, které jsou originální a neokoukané.

Lahev kvalitního whiskey, čokoláda nebo nová šála jsou sice fajn, ale pravděpodobně příliš neohromí. Hrozí, že budou přidány k dalším nechtěným dárkům ve skříni. Takový dárek asi nikdo z nás dávat ani dostávat nechce. Jak tedy vybrat originální dárek?

V první řadě, je nutné si zodpovědět základní otázky:

 1. Kolik máme času na výběr, případně zhotovení dárku? Pokud dárek vybíráme na poslední chvíli, jsme zákonitě pod větším tlakem, což ovlivní naše myšlení a může způsobit, že se netrefíme do vkusu obdarovaného.
 2. S jakým rozpočtem pracujeme? Dávno neplatí pravidlo, že drahý dárek udělá větší radost než levnější alternativa. Darujte něco, co odpovídá vašemu rozpočtu.
 3. Jak dobře známe obdarovaného? Toto je velmi důležité, protože ten, koho neznáme důvěrně asi jen těžko ocení žertovný předmět, dárek s věnováním nebo doplněk do domácnosti.
 4. Pro jakou příležitost je dárek určen? Jedno z přísloví říká, že „Dokonalost dárku je dána jeho vhodností, nikoliv jeho hodnotou.

Nezapomeňte, že narozeniny, výročí a další podobné svátky jsou skvělou příležitostí ke splnění přání vašich blízkých, kamarádů i kolegů v práci. V dnešní době si spousta lidi nekoupí to, po čem opravdu touží. Zkuste se tedy zamyslet o čem často mluví? Jaký je jejich koníček nebo jakou hudbu poslouchají? Komu fandí? Má rád adrenalin? Sami si většinou svá tajná přání nesplní a takový dárek nekoupí, protože ho přeci „nepotřebují“, když musí myslet na hypotéku, auto, dětský kroužek a hlavně na budoucnost.

NA CO SI DÁT POZOR PŘI VÝBĚRU DÁRKU:
 1. Vyhýbejte se stereotypům a klišé – o dárcích bez nápadu a invence tzv. „dárku na jistotu“ již řeč byla. Snažte se, aby Váš dárek byl unikátní a v něčem speciální. Láhev dobrého alkoholu nebo jiný standardní dárek může hodně říci o vašem úsilí. V našem eshopu můžete každý dárek doplnit vlastním přáním, fotkou nebo jiným motivem.
 2. Pozor na dárky s prošlým datem trvanlivosti, nebo poškozeným obalem. Kapitolou samou o sobě jsou případy, kdy dárky nedorazí včas nebo darujete něco, co jste sami dostali.
 3. Nezapomeňte na celkové balení dárku – ať už darujete cokoliv, první věc, která dokáže zaujmout na první pohled je originální balení. Určitě potěší osobní vzkaz či věnování, které dodají dárku jedinečnost.
 4. Při koupi dárků pro muže nemyslete na to, co se líbí vám, ale na to, co by obdarovaného skutečně potěšilo.

Co dělat, když nás nic nenapadá a s dárkem si jednoduše nevíte rady? Nebojte se zeptat, někoho blízkého ve vašem okolí, kamaráda nebo kolegy v práci. Když ani to nepomůže, spousta inspirace je také k nalezení na internetu. Poslední možnost je přiznat na rovinu, že si nevíte rady a necháte oslavence, aby si vybral dárek sám.

JAK VYPADÁ ORIGINÁLNÍ DÁREK:
 • je jedinečný a unikátní
 • odpovídá preferencím příjemce (koníčky, zájmy)
 • na první pohled je vidět, že o něm dárce skutečně přemýšlel
 • je opravdovým překvapením
 • je praktický a odpovídá příležitosti předání
 • je individuálně přizpůsoben na míru příjemci
 • je „cool”
 • je hezky zabalen

Na závěr vám doporučujeme kupovat dárky s předstihem, abyste nebyli vystaveni zvýšenému stresu při jejich výběru. Využívejte osvědčené obchody a čtěte recenze, které vám napoví, jak dárek udělal radost. Jak už také zaznělo, dávno neplatí pravidlo, že drahý dárek udělá větší radost než levnější alternativa, tak a ať vás nenapadne si na dárky půjčovat.

Chcete se poradit nebo nechat vyrobit originální dárek pro muže i ženy? Ozvěte se nám na info@vipdarky.com nebo + 420 776 513 721.

Vybírat z naší široké nabídky dárků můžete ZDE

Váš VIP tým

Nejprodávanější